Current Status
Not Enrolled
Price
Closed
Get Started
Eğitim
Kaynaklar

Fiziksel yoga pratiği bedene sağlık ve dayanıklılık kazandırır. Bedenden toksik maddelerin atılımını sağlarken bağışıklığımızı güçlendirir. Düzenli olarak sürdürülen yoga pratiği bir taraftan bizi fiziksel olarak güçlendirip esnetirken bir taraftan da psikolojik olarak bizi destekler. duygusal olarak dengede olmamızı sağlar. Tüm bu faydalarının yanı sıra yoga fizikselin ötesine uzanan bir kapı gibidir. Yoga pratiğindeki çalışmalarımızın günlük hayatımızdaki eylemlere nasıl uyarlanabileceğini öğrenmek  yogayı yaşamın içine taşır. Yoga duruşları  ile geliştirdiğimiz hassasiyetle hareket etme bilinci, yaşamın akışı içinde neyi, nasıl, neden yaptığımızı fark etmemizi sağlar.Binlerce yıldır ‘Ben kimim?’ sorusunun cevabını arayan insanoğluna yol gösteren Yoga kendini bilmek için bizlere sunulan öğretilerden biridir. 

Ömür boyu süren bu yolculuğun ilk durağı ise herkes için farklıdır. 

Yeni  şeyler öğrenmek çoğumuz için heyecan vericidir ama aynı zamanda da  ne öğreneceğimizi bir bütünlük içerisinde, sistemli bir şekilde programlanmış olarak görmek bizi rahatlatır. Konu yoga kadar geniş bir alem olduğunda bütüncül, belirli bir sistemi  takip eden,  içinde kaybolmuş hissettirmeyen bir bilgi akışı  yoga öğrenme yolculuğunun sağlam atılmış bir ilk adımı olabilir. 

Pratiği yaşam boyu güvenle sürdürebilmek üzerinden yükselenebilecek sağlam  temellere ihtiyaç duyar.  Gülin Zeytunlu tarafından hazırlanan bu program katılımcıların temellerini kurarken belirli bir metodoloji çerçevesinde net, açık ve kapsamlı olarak yoganın öğretilerine nüfus edebilecekleri bir alan açabilmeyi hedefliyor.

Bu programın amacı Yoganın tüm pratiklerinin asanaların, meditasyonun nefesin temellerini kapsayan akışları birbirini tamamlayacak ve basamak basamak ilerleyecek şekilde sizlere sunabilmek. Yoganın fiziksel pratikleriyle birlikte binlerce yıllık tarihiyle şekillenen felsefesini de belirli bir müfredat kapsamında bütüncül, sıralı bir akışı takip ederek,  bir çerçeve içerisinde sizlere aktarabilmek.

Bu eğitime ait materyalleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir.

About the Instructors

Yoganın bir öğrencisi olarak kendimizle olan her türlü ilişkiyi dönüştürebilecek olan tüm yollarla ilgileniyorum. Yoganın bizlere bilinçli bir var olma hali sunduğuna olan inancımın en iyi ifade bulduğu sistem olan Shiva Rea tarafından yaratılan Prana Flow sisteminin adanmış bir öğrencisi ve öğretmeniyim . Bana göre yoga, kendimizle bizi saran arasında bir birleşme hali. Kendi tadına bakmanın dönüştüren gücü. Yoga bizi kendi fiziksel bedenimizin kapısına getirir, nefes basit bir köprüdür ve hücrelerimizde yaşayan organik zeka kendimizi fark etmek ve içimizdeki ilahi olan öze ulaşmak için bir yoldur. Gülin Zeytunlu 10 yılı aşkın bir süredir kurucusu olduğu Karma Yoga’da yogaya ve yaşama dair olan bilgilerini öğrencilerle paylaşıyor. Türkiye dışında Hindistan’da İspanya’da ve İsveç’te eğitmenlik eğitimleri düzenliyor. ‘Modern Yoga’nın Kadim Tarihi’ isimli bir kitabı olan Gülin aynı zamanda Ege Üniversitesi’nde Yüksek Lisans Öğrencilerine yoga dersleri veriyor. Gülin Zeytunlu’nun Shiva Kumar ile birlikte yarattığı Vedik Mantralar isimli bir de CD’si var.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorum Yapan Sen Ol.