Current Status
Not Enrolled
Price
Get Started
Eğitim
Kaynaklar

Eğitim İçeriği

Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya Yönetimi Eğitimi

Dijital mecraların günümüzde daha aktif bir şekilde kullanılması dijital pazarlama kavramının daha büyük bir önem kazanmasını sağlamıştır. Sektörler arasındaki rekabet koşullarının değişmesi, artması, başarılı ve alternatif üretebilme çabaları, pazarlama iletişimi ve sosyal medya araçlarının profesyonel bir şekilde yönetilmesini de zorunlu kılmıştır. Dijital dünyada yer alan firmalar hedef kitlelerinin hareketlerini yakından takip edebilir ve yönlendirebilir hale de gelmiştir. Bu sebeple, pazarlama çalışmaları içerisinde dijital pazarlamaya büyük bir yer verilmektedir.

Dijital platformlarda yer alan ürün ve hizmetlerini tanıtmak isteyen firmalar, doğru hedef kitleye ulaşabilmek için dijital pazarlama ve sosyal medya yönetimini başarılı bir şekilde sürdürülebilir hale getirmelidir. Hedef kitle ile iletişimin kurulabilmesini de sağlayabilen ve günümüzde firmaların en fazla ihtiyaç duyduğu bu pazarlama çalışmalarına hakim olan kişiler ajansların dijital pazarlama departmanlarında çalışabilir veya freelancer olarak da çalışma hayatlarına başlayabilirler.

Kimler Bu Eğitime Katılabilir ve Kariyer Seçenekleri Nelerdir?

“Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya Yönetimi Eğitimi” aldığınız zaman şirket veya markalarınızın pazarlama stratejilerini dijital pazarlama teknikleriyle bütünleştirebilecek seviyeye gelebilirsiniz. Böylelikle iletişim gücünüzü, müşteri memnuniyetinizi, marka prestijinizi ve satışlarınızı artırabilirsiniz.

Şirketlerin pazarlama veya iletişim departmanlarında, dijital ajanslarda ve e-ticaret şirketlerinde kariyer yapmak isteyen herkes bu eğitimi alabilir. Aynı zamanda bu eğitim yeni bir e-ticaret şirketi kurmayı hedefleyen ya da bu alanlarda freelance olarak çalışmayı hedefleyen katılımcılar için de uygundur. Bunlar dışında;

• Kurumsal firmaların dijital kanallarından sorumlu olmak isteyenler
  • Kendi üzerinde çalıştığı işi geliştirmek isteyen ve dijital dünyayı daha etkili bir şekilde kullanarak yönetebilmeyi hedefleyenler
  • Freelance olarak dijital mecralarda çalışmayı planlayanlar
  • Dijital pazarlama ve sosyal medya yönetimi eğitimi aldıktan sonra bu alanlarda eğitim vermek isteyenler
  • İşletme sahipleri ya da ortakları
  • E-ticaret firmaları
  • Dijital ajanslarda çalışmak isteyenler
  • İlgili kurumların reklam, halkla ilişkiler ve pazarlama bölümlerinin sorumluları

Eğitim Programın Amacı Nedir?

Zirve Akademi tarafından size sunulan “Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya Yönetimi Eğitimi” sayesinde dijital reklamlar daha stratejik bir şekilde kullanılabilir hale getirilir. Kurumunuz ya da markanız için alternatif pazarlama kanallarını öğrenebilir ve böylelikle pazarlama çalışmalarında doğru reklam modellerini kullanmaya başlayabilirsiniz. Sosyal medya yönetimini bilinçli bir şekilde sürdürülebilir olarak yapabilmenizi sağlayan bu eğitim, dijital pazarlama ve sosyal medya pazarlamasının maliyetinin yönetilebilir olmasını da sağlar.

Ürün ve hizmetlere ait olarak oluşturacağınız reklam ve pazarlama stratejilerinizin optimum maliyet ile oluşturulabilmesine de katkı sağlayabilecek olan bu eğitim programı sayesinde bütçenizi en verimli şekilde kullanmaya ve yönetmeye başlayabilirsiniz. Doğru hedef kitleye en doğru zamanda ve en doğru şekilde erişebilmenizi sağlayabilecek olan eğitim programını isterseniz başkalarına eğitim verebilmek amacıyla da tamamlayabilirsiniz.

Eğitim Programının Hedefleri ve Avantajları Nelerdir?

“Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya Yönetimi Eğitimi” aldığınız zaman markanızın veya markaların dijital ortamdaki prestijinizi artırmaya başlayabilirsiniz. Etkileyici bir şekilde sosyal medya kullanımının püf noktalarını öğrenebilir, içerik ve e-posta pazarlaması yöntemlerini de öğrenebilirsiniz. Dijital reklamlar, belirli kuralların takip edilmesini gerektiren ve son derece profesyonel adımlar atılmasını gerektiren reklamlardır. Bu eğitim programını tamamladığınız zaman dijital reklamları daha profesyonel şekilde kurgulayabilir ve uygulayabilir hale gelebilirsiniz.

• Markaları dijital dünyaya tanıtmak ve temsil edebilmek
  • Sosyal medyanın tüm kanallarına hakim olmak
  • Sosyal medya platformlarını doğru şekilde analiz edebilmek ve raporlamak
  • SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) tekniklerini ve ilgili araçlarını kullanabilmek
  • Etkileyici pazarlama stratejileri oluşturabilmek
  • E-ticaret dünyasını algılayabilmek ve e-ticaret dünyasındaki pazarlama yöntemlerini kavrayabilmek
  • Dijital reklamcılığı sürdürülebilir hale getirmek

Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya Yönetimi Eğitiminin İçeriği Nedir?

Dijital pazarlama ve sosyal medya pazarlaması geniş kapsamlı ele alınması gereken konuları içermektedir. Bu sebeple, dijital dünya ve sosyal medya üzerinde hakimiyet kurmak isteyen kişilerin pek çok farklı konuda kendisini geliştirmesi gerekmektedir. Güncel pazarlama stratejilerinin öğrenilmesi bu konuda en fazla dikkat edilmesi gereken noktalar arasındadır. Kampanyalarınıza, markanıza, ürünlerinize veya hizmetlerinize zarar verebilecek çalışmaların yapılmasından ya da güncel olmayan tekniklerin uygulanmasından bu süreç içerisinde kesinlikle uzak durulması gerekmektedir.

Zirve Akademi, tüm bu detayların farkında davranarak sizlere geniş kapsamlı ve güncelliğini koruyabilen bir eğitim içeriği sunmaktadır. Dijital pazarlama sektörüne girebilmek için bilmeniz gereken tüm detayları tek bir çatı altında toplayarak sizlere sunan Zirve Akademi aşağıda yer alan tüm konulara hakim olabilmenizi sağlayabilecek bir eğitim sunmaktadır.

Genel Eğitim İçerikleri

• E-ticaret veya kurumsal altyapıya sahip internet sitelerinin kurulumu ve uygulamalı olarak gösterilişi
  • Google, Facebook, LinkedIn ve Instagramişletme hesaplarının oluşturulması ve yönetimi konusunda dikkat edilmesi gerekenler
  • Facebook ve Instagram reklam yöneticisi, Google AdWords reklam paneli ve LinkedIn reklamlarının yönetimi

Ana Eğitim Başlıkları

• WordPress ile Kurumsal ve E-Ticaret Site Yapımı
  • Facebook ve Instagram Reklam ve Sosyal Medya Yönetimi Eğitimi
  • Google Adwords – Youtube Reklam Eğitimi
  • LinkedIn Yönetim ve Reklam Eğitimi

WordPress ile Kurumsal ve E-Ticaret Site Yapımı

• Alan adı ve hosting alımı
  • WordPress alt yapısının kurulumu
  • Cpanel kullanımı
  • WordPress tema seçimi
  • WordPress tema kurulumu
  • WordPress eklenti ayarları
  • WordPress SEO
  • WordPress güvenlik ayarları
  • İçerik ekleme
  • Basit ve varyasyonlu ürün ekleme
  • Sipariş yönetimi
  • Mailing hizmeti
  • Sipariş takibi ve ödeme yöntemleri

Facebook ve Instagram Reklam ve Sosyal Medya Yönetimi Eğitimi

• Facebook sayfa açılışı ve düzenlemeleri
  • Instagram hesap açılışı ve düzenlemeleri
  • Facebook ve Instagram hesabının entegresi, işletme profiline geçiş
  • Canva ile logo tasarımı
  • Canva ile sosyal medya içerikleri üretme
  • Facebook sayfa ayarlarını yapma
  • Facebook sayfa istatistiklerini inceleme
  • Reklam hesabı kurulumu
  • Reklam yöneticisi özellikleri
  • Reklam yöneticisi – Hedef Kitle İstatistikleri
  • Reklam yöneticisi – Kreatif Merkezi
  • Reklam yöneticisi – Business Manager
  • Reklam yöneticisi – Sayfa Gönderileri
  • Reklam yöneticisi – Reklam Raporları
  • Reklam yöneticisi – Analytics
  • Reklam yöneticisi – Pikseller
  • Reklam yöneticisi – Özel Dönüşümler
  • Reklam yöneticisi – Hedef Kitleler
  • Reklam yöneticisi – Görseller
  • Reklam yöneticisi – Kataloglar
  • Reklam amaçlarına genel bakış ve kampanya süreci
  • Reklam türlerinin tümü tek tek anlatım
  • Dönüşüm takibi
  • Reklam güncellemeleri
  • Kampanya oluşturma ve bonus detaylar

Google Adwords – Youtube Reklam Eğitimi

• Google Ads hesap kurulumu
  • Google Ads araçları ve kullanımı
  • Google Analytics
  • Google AdsYetkinlendirme
  • Google Ads reklam türleri ( tek tek örnekli anlatım )
  • Dönüşüm takibi
  • Kampanya oluşturma süreci ve takibi

LinkedIn Yönetim ve Reklam Eğitimi

• LinkedIn hesap açılışı
  • LinkedIn genel kullanımı ve özellikleri
  • LinkedIn şirket sayfası açma ve özellikleri
  • LinkedIn reklamlarına genel bakış
  • Reklam türleri ( tek tek örnekli anlatım )
  • Dönüşüm takibi
  • Kampanya oluşturma süreci ve takibi

Neden Zirve Akademi’yi Tercih Etmeliyim?

Eğitimi ciddiye alan ve özgün eğitimin bilincinde olan Zirve Akademi, sektör içerisinde fark yaratmayı tercih eden bir kurumdur. 7 gün 24 saat boyunca erişebileceğiniz video içerikleri ve dokümanları Zirve Akademi sisteminde sizlere sunulur. Bu dokümanları bilgisayarınıza indirebilmeniz de mümkündür. Eğitim içeriklerine sınırsız bir şekilde erişim sağlayabilmeniz istediğiniz her an eğitiminize devam edebilmenizi sağlar. Sınav tarihleri yaklaştığı zaman Zirve Akademi size 15 ile 20 gün öncesinden haber verir. Eğitim danışmanlarına ulaşımınız ile son derece kolaydır. İstediğiniz an eğitim danışmanlarına aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz.

Kayıt için Neler Gereklidir?

• Diploma fotokopisi
  • Kimlik fotokopisi
  • 2 adet fotoğraf

Bu eğitime ait materyalleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir.

About the Instructors

5 2 Yorumları

Yorumlar

:)
Kursun Eğitmeni MUSTAFA ÇETİNKAYA 22 Ağustos 2020

🙂

Kursun Eğitmeni SELAHATTİN YILDIZ 24 Temmuz 2020

Tesadüfen denk geldiğim Zirve Akademi de Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya Eğitimini almak istedim. İlk günden itibaren çok sıcak bir ilgi ile karşılaştım. İyi ki bu eğitimi almışım. Eğitmen Oğuz Veli Yavaş başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Ayrıca her zaman bizlerle iletişim halinde olan her sorumuza içtenlikle cevap veren, yardımcı olan Sümeyra hanıma da özellikle teşekkür ediyorum.