Current Status
Not Enrolled
Price
Get Started
Eğitim
Kaynaklar

Eğitim İçeriği

Eğitim Koçluğu Eğitimi

Sınav sistemleri, öğrencilerin kendilerini zorlu bir rekabet içerisinde hissetmesine ve bu duruma bağlı olarak stres altında hissetmelerine sebep olabilmektedir. Eğitim koçları ise, öğrencilerin motivasyonlarını sürekli olarak yüksek tutmayı, hedeflerini doğru şekilde belirlemelerini, duygu kontrollerini sağlayabilmeyi, sınav kaygısını minimum düzeye indirmeyi ve zamanı doğru şekilde yöneterek çalışma tekniklerinin rahat bir şekilde uygulanmasını sağlar.

Zirve Akademi tarafından sizlere sunulan online eğitim koçluğu eğitimindeki temel hedef, öğrencilerin hayatlarında rehber olabilecek bilgi ve birikime sahip bireyler yetiştirmektir.

Eğitim Koçu Kimdir?

Öğrencilerin belirledikleri hedeflere ulaşması sürecinde motivasyonunu yüksek tutan, hedefe ulaşılacak doğru yolları belirleyen ve öğrencilere destek olarak yol gösteren kişilere Eğitim Koçu adı verilmektedir. Eğitim koçluğundaki temel hedef, öğrencileri kazanmaktır. Öğrencilerin karşılaşacakları sınavlarda kendilerini stres altında hissetmemeleri ve doğru çalışma yöntemlerini öğrenebilmelerini sağlayan eğitim koçları, öğrenim kariyerinin basamaklarını profesyonel bir destek ile öğrenciler için hazır hale getirir.

Eğitim koçları, öğrencilerin yeteneklerini erken yaşta fark edilebilir hale getirir. Öğrencilerin başarı elde edebilecekleri yolların keşfedilmesine ışık tutan eğitim koçları öğrencilere bu süreç içerisinde rehberlik ederler. Öğrencilerin “yapabilirim” inancına sahip olabilmesini hedefleyen eğitim koçları, hedef odaklı çalışmanın önemini öğrencilere en doğru şekilde aktarırlar. Eğitim koçları, öğrencilerin kendilerini tanıyabilmelerine, hedeflerine yönelebilmesine, doğru stratejiler ile başarılar elde etmesine eşlik edebilecek yol arkadaşlarıdır.

Öğrenciler ile eğitim koçları arasındaki iletişim ve işbirliği sayesinde aile, öğretmen ve arkadaş ilişkilerinde de bireyler farkındalık kazanırlar. Öğrencilerin başarı ve hedef odaklı ilerledikleri süreçte çalışma isteği kazandıran eğitim koçları, zamanın etkili bir şekilde kullanılabilmesini ve iç disiplinin sağlanmasına da destek verirler.

Eğitim Koçluğu Eğitiminin Amacı Nedir?

Öğrencilerin gelişim süreçlerinde onlara destek olmak hayati bir önem taşımaktadır. Küçük yaşlardan başlayarak okul yaşamlarında, aile yaşamlarında, öğretmen ve arkadaş ilişkilerinde farkındalık kazandırılabilmesi için eğitim koçluğu eğitiminden yararlanabilirsiniz. Kişilerin erken yaşta yeteneklerini ortaya çıkartabilmek ve gerçek anlamda başarılı olabilecekleri yolda yatkınlıklarının fark edilmesini sağlayabilmek isteyenler de eğitim koçluğu eğitiminden yararlanabilirler.

Başarıya giden yolda öğrencilere yüksek konsantrasyon sahibi olabilmeyi, hedefe doğru en stratejik şekilde ilerleyebilmeyi, zihinsel olarak rahatlayabilmeyi ve her türlü sınava hazırlanma aşamasında gereken bütün detayları eğitim koçluğu eğitimi alarak öğretebilirsiniz. TEOG, YGS, LYS ve diğer sınavlara hazırlanan ve başarı oranlarını yükseltmeyi isteyen öğrencilerin uzun bir süreçten geçmesi gerektiği asla unutulmamalıdır. Bu süreç içerisinde iç disiplin, motivasyon ve özgüven gibi ayrıntılar atlanmamalıdır. Öğrencilerin başarılarının %50’si teorik bilgiye, %50’si ise motivasyon, iç disiplin ve özgüven yüksekliği ile doğru orantılıdır. Eğitim koçluğu sisteminde öğrencilere bu ayrıntılar öğretilir ve öğrencilerin kendi en üst seviyelerine nasıl ulaşabileceğine dair net ve işe yarayan yöntemler gösterilir. Eğitim koçları, öğrencilerin başarıya ulaşabilmesini sağlayan en pratik yaklaşımları sergilerler.

Kısa süre içerisinde istenilen sonuçların elde edilebilmesi mümkündür. Öğrenciler, hedefleri için gerekli olan kaynakları öğrendikten sonra bu kaynaklara en doğru şekilde nasıl ilerleyebileceklerini de öğrenirler. Eğitim koçlarıyla mevcut durumlarının geleceklerini nasıl etkileyeceklerinin farkına varırlar. Böylelikle herhangi bir zorluk yaşamadan kendilerine daha iyi bir gelecek hazırlayabilmek için sürekli olarak performanslarını artırma çabası içerisine girerler.

Sınavlara hazırlanan öğrenciler için hedefe ulaşmanın pratik çözüm yolları gösterilir. Eğitim koçluğu eğitimi programını alan kişiler, öğrencilerin potansiyellerini yeniden keşfetmelerini ve zihinsel performanslarını en üst noktalara taşıyabilmesini sağlarlar.

Eğitim Koçluğu Eğitimini Kimler Alabilir?

• Koçluk hizmeti vermek isteyenler
  • Bireylerin hedeflerine giden yolda yardımcı olmak isteyenler
  • Öğrencileri hedef belirleyebilme ve başarıya ulaşabilme gibi kavramlar ile yakından tanıştırmak isteyenler
  • Öğrencilere yol haritası belirleyerek fayda sağlamak isteyenler
  • Öğrenciler ve çalışanlar
  • Eğitimciler
  • Öğrenciler ile iletişimini geliştirmek isteyenler
  • Rehber Öğretmenler
  • Psikolojik Danışmanlar
  • Aile ve öğrenciler konusunda uzmanlaşmak isteyenler
  • Yöneticiler
  • Yeni bir meslek sahibi olmak isteyenler
  • Kişisel gelişimine katkı sağlamak isteyenler

Eğitim Koçluğu Eğitiminin İçeriği Nedir?

Zirve Akademi’nin sizlere özel olarak hazırladığı eğitim programı sayesinde koçluk prensipleri, süreci ve yapısını öğrenebilir, beynin çalışma sistemi üzerinde hakimiyet kurabilir ve hızlı okuma teknikleri ile hafıza geliştirme tekniklerini de öğrenebilirsiniz. Hedef odaklı çalışma teknikleri, sınav kaygılarının önlenebilmesi için gerekenler, temel psikoloji eğitimi ve zaman yönetimi gibi konular eğitim koçluğu eğitiminin içeriğinde yer almaktadır.

Eğitim Koçluğu Eğitiminin Avantajları Nelerdir?

• Bireysel farklılıklara gerekli değerin verilmesi ve bu değerin geliştirilmesi sağlanır
  • Öğrenmenin daha güvenilir bir şekilde değerlendirilmesi öğrenilir
  • Öğrencilerin düşünme, problem çözebilme, hatırlayabilme ve akademik başarıları artırılır
  • Zeka kullanarak öğrenebilme ve kendine güven duygusu geliştirilir
  • Günümüz yaşantısına uygun olarak bireylerin yaşam, iş hayatı ve çevreleri ile ilgili olan ilişkileri geliştirilir
  • Öğrencilere eşit öğrenme olanağı sunulur
  • Öğrenme yetersizlikleri analiz edilir ve öğrenme farklılıklarının anlaşılması sağlanır
  • Eğitim programı kişisel ve sosyal gelişim sağlar
  • Kişilere özel karakter özellikleri öğrenilir
  • Dili etkili bir şekilde kullanabilme yetenekleri gelişir
  • Modelleme ve kendi mevcut modelinin en iyisinin oluşturulabilmesi öğrenilir
  • Koçluk uygulamaları pekiştirilmeye başlanır
  • Geribildirimlerin doğru şekilde yorumlanabilmesi kişiye öğretilir
  • Etkili bir şekilde soru sorma ve cevap verebilme teknikleri gelişir
  • Öğrencilerin kendi içlerinde yer alan doğru kaynaklarına nasıl ulaşabileceklerine dair bütün yöntemler hakkında detaylı bilgi sahibi olunur
  • Motivasyon, hedef koyabilme başarılı olabilmek için gerekli olan teknikler uygulanabilecek hale gelir
  • Yeni ve farklı sorunlar üzerinde yapılabilecek müdahaleler ve yardım teknikleri ortaya çıkartılır
  • Duyular ve insan hayatındaki önemi fark edildikten sonra öğrencilerin de duyularını fark edebilmesi sağlanır
  • Ailelerin çocuklarını daha iyi anlayabilmeleri sağlanırken aynı zamanda çocukların da ailelerini daha iyi anlayabilmeleri sağlanır.
  • Öfke kontrolü ve stres ile en iyi şekilde başa çıkabilme teknikleri öğrenilir
  • Sınav ve stres kaygısı ile başa çıkabilme teknikleri ortaya çıkartılır.
  • Kişilerin rahatlayabilmesi için ihtiyaç duyabileceği teknikler öğrenilir.

Eğitim Koçluğu İş Olanakları Nelerdir?

Eğitim koçluğu eğitimine katılan ve eğitimi başarılı bir şekilde tamamlayan kişiler, seanslar halinde psikologluk mesleğine benzer şekilde sorunlar veya bilgi alınması istenilen konularda kişilere hizmet sunabilirler. Ayrıca;

• Birebir eğitim danışmanlığı yapabilir
  • Kendi iş yerinizi açabilir
  • Okullarda özel projeler başlatabilir
  • Mevcut olan projelerde eğitim koçu olarak yer alabilir
  • Öğrencileri geliştirecekleri süreci tasarlayarak, tasarıma aileleri de adapte edebilecek işler yapabilir

Neden Zirve Akademi?

Online olarak katılabileceğiniz Zirve Akademi Eğitim Koçluğu Eğitimi programını bilgisayar başında alarak zaman ve mekandan bağımsız bir eğitim modelinin avantajlarını yaşayabilirsiniz. 7/24 erişilebilir video dersler ve dokümanlar sayesinde sisteme istediğiniz zaman giriş yaparak eğitiminize devam edebilirsiniz. Eğitim içeriklerini indirebilir ve eğitim danışmanlarına eğitim ile ilgili aklınıza takılan tüm soruları kolay bir şekilde yöneltebilirsiniz. Sınav tarihleri sizlere 15-20 gün öncesinden bildirilmektedir. Kayıt için kimlik fotokopisi, 2 adet fotoğraf ve diploma fotokopisi yeterlidir.

Bu eğitime ait materyalleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir.

About the Instructors

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorum Yapan Sen Ol.