Eğitim Koçluğu Eğitimi

Eğitim Koçluğu Eğitimi

Eğitim Koçluğu  Eğitimi

Eğitim İçeriği

EĞİTİM KOÇLUĞU SERTİFİKA PROGRAMI

Günümüzde değişen ve zorlu bir rekabete neden olan sınav sistemleri öğrenciler üzerinde strese, duygu bozukluklarına neden olabilmektedir.

Eğitim koçu, öğrencilerin motivasyonunu yüksek tutmayı, hedeflerini doğru bir şekilde belirlemeyi, duygu kontrolünü sağlamayı, sınav kaygısını en az düzeye indirmeyi, zamanı doğru kullanarak çalışma tekniklerini rahatlıkla uygulamasını amaçlar.

Zirve Akademi tarafından verilen Online Eğitim Koçu Programı’nda amaç; öğrencilerin hayatlarında rehber olabilecek yeterliliğe sahip bireyler yetiştirmektir.

 

Eğitim Koçu Kimdir?

Öğrencinin belirlediği hedefe ulaşmasında motivasyonunu yüksek tutan, hedefe ulaşma da doğru yolu belirleyen, öğrenciye destek olan ve yol gösteren kişiye Eğitim ( Öğrenci) Koçu denir.

Eğitim Koçluğunda amaç öğrenciyi kazanmaktır. Karşısına çıkan sınavlarda başarılı olabilmek için strese giren, çalışma yöntemini bilemeyen ya da koyduğu hedeflerin kendisi için uygun olup olmadığına karar veremeyen öğrenci, eğitim koçu sayesinde öğrenim kariyerinin basamaklarını profesyonel bir destek ile hazırlar.

Eğitim Koçu, öğrencinin yeteneğini erken yaşta farkına vararak, başarı sağlayabileceği yolda kendini keşfetmesini sağlayarak farkındalık yaratmasına rehberlik eder. Yapabilirim inancını bireyin hissetmesini sağlayan eğitim koçları, hedeflere odaklanmayı ve gerçekleşmesini için gereken desteği profesyonel olarak verir.  

Eğitim koçu, öğrencinin; kendini tanımasına, hedeflerine yönelmede yeterli beceriye sahip olmasına, doğru stratejiler ile başarıyı yakalamasına yardımcı olan en iyi yol arkadaşıdır. Öğrenci ile kurulan işbirliği sayesinde; aile, öğretmen ve arkadaş ilişkilerinde bireyin hayatında farkındalık kazandırır.

Öğrencilerin başarı ve hedefe odaklanmasında çalışma isteği kazandırarak zamanı etkin kullanmasına ve iç disiplini sağlamasına yardımcı olur.

 

Programın Amacı

Zirve Akademi tarafından verilen Online Eğitim Koçluğu Sertifika  Programı ile amaç; öğrencinin özgüveninin artmasını sağlayan, problemlerini çözmeyi bilen, öğrenme tekniklerini hedefleri için başarılı bir şekilde kullanabilen, öğrenci ile iyi ilişkiler kurabilen, motivasyon ve hedef arasındaki ilişkilendirmeyi başarıyla yapabilen alanında fark yaratabilen eğitim koçları yetiştirebilmektir.

 

Kimler Eğitim Koçluğu Sertifikası Eğitimi’ni Alabilir?

Eğitimciler ve özel eğitmenler

Öğrenci danışmanlığı hizmeti vermek isteyenler

Kişisel gelişimine katkı sağlamak ve farklılaşmak isteyenler

Koçluk hizmeti vermek isteyenler

Psikolojik Danışmanlar

Rehber Öğretmenler

Aile ve öğrenci konusunda uzmanlaşmak isteyenler

Yöneticiler

Yeni bir meslek sahibi olmak isteyenler Online Eğitim Koçluğu Sertifika Programına katılabilir.

 

Eğitim Koçluğu Eğitiminin İçeriği

Zirve Akademi tarafından verilen Online Eğitim Koçluğu Sertifika Programı ile; koçluk prensipleri, süreci ve yapısı, beynin çalışma sistemi, hızlı okuma teknikleri, hafıza geliştirme, hedef çalışmaları, sınav kaygısının olumlu enerjiye dönüştürülmesi, temel psikoloji eğitimi, zaman yönetimi gibi konular verilmektedir.

 

Eğitim Koçluğu Eğitiminin Avantajları

Öğrencinin eğitim hayatında yol gösteren olarak kariyerinin gelişmesine yardımcı olursunuz.

Öğrencinin zihinsel ve duygusal değişimlerini takip ederek ne zaman danışman, takipçi, motive eden ya da ideal model olabileceğinize karar verirsiniz.

Öğrenciyi psikolojik olarak yardıma ihtiyacı olduğunda yeterli desteği vererek yeni bakış açısı ile kararlar vermesini ve rahatlamasını sağlayabilirsiniz.

 

Eğitim Sonunda Eğitim Koçu Olarak Nerelerde Çalışabilirim?

Online Eğitim Koçluğu Sertifika Programını başarı ile bitiren adaylar; eğitim danışmanlığı yapabilir, kendi iş yerini açabilir, okullarda proje başlatabilir, ailelere yardımcı olabilir.

 

Online Eğitim Koçluğu Eğitiminin  Avantajları Nelerdir?

- Bilgisayar başında, zaman ve mekâna bağlı olmadan eğitim alma imkanı

- Sosyal hayatı etkilemeden kariyerde gelişim sağlaması

- Uzaktan eğitim sistemine giriş yaparak istenilen zaman ve yerde eğitim kolaylığı

 

Neden Zirve Akademi?

Zirve Akademi, eğitimi ciddiye alan ve sektöründe fark yaratmayı ilke edinen bir kurumdur.

7/24 erişilebilir video dersler ve dokümanlar sistemde mevcuttur.

Dokümanları bilgisayara indirmek mümkündür.

Eğitim içeriklerine sınırsız ve rahat bir şekilde erişim sağlar.

Sınav tarihleri 15-20 gün öncesinden bildirilir.

Eğitim danışmanlarına rahatlıkla ulaşabilir, sorularınızı sorabilirsiniz.

 

Kayıt İçin Neler Gerekli?

Eğitime kayıt için;

Diploma Fotokopisi

Kimlik Fotokopisi

2 Adet Fotoğraf yeterlidir.

Eğitim koçu, öğrencinin yeteneğini erken yaşta ortaya çıkartır ve gelişim sürecinde destek olarak kendini ve becerilerini keşfetmesini sağlayarak, özgüveni yüksek bireylerin yetişmesinde ciddi bir rehberlik görevi görür.
Eğitim başvuruları www.zirveakademi.com.tr üzerinden yapılmaktadır. Eğitim almak istediğiniz sertifika ya da eğitim programını seçmeniz sonrasında ödeme işleminin onaylanması ile e-posta adresinize onay bilgisi gönderilir.
Online sertifika ya da eğitim programlarımıza başlama tarihi tarafınızdan belirlenir. E- posta onay sonrası kullanıcı adı ve şifreniz tarafınıza gönderilmektedir.
Eğitim Koçu Eğitimi 120 saat sürmektedir. Eğitim içeriği 84 saat uzaktan, 16 saat yüz yüzedir. Eğitim süreci sonunda sınav da başarılı olan adaylar sertifikalarını almaya hak kazanırlar.
Eğitimini başarılı ile tamamlayan adayların sertifikaları adresine kargo ile gönderilir.
Sertifikanızda uzaktan eğitim ibaresi yer almaz. Transkript ve içerik belgesi sertifika ile birlikte tarafınıza gönderilir.
Zirve Akademi’den almış olduğunuz Eğitim Koçu Sertifikası ömür boyu geçerlidir.
Yükleniyor...