Tıbbi Sekreterlik Eğitimi

Tıbbi Sekreterlik Eğitimi

Tıbbi Sekreterlik  Eğitimi

Eğitim İçeriği

TIBBİ SEKRETERLİK EĞİTİMİ SERTİFİKA PROGRAMI

Sağlık kurumlarının Türkiye genelinde artış göstermesi ile birlikte bu alanda çalışacak kaliteli ve eğitimli personele olan ihtiyaç aynı oranda artmıştır. Tıbbi sekreterlik ise günümüzün en popüler mesleklerinden biri olarak ön plana çıkmaktadır.

Zirve Akademi, Online olarak vermekte olduğu Tıbbi Sekreterlik Eğitim Programı ile sağlık alanında tıbbi dokümantasyon bilgilerine istenilen düzeyde hakim olan, verimli ve kaliteli sağlık personelini sektöre kazandırmayı hedef edinmiştir.

Tıbbi Sekreter Kimdir?

Tıbbi sekreter, hasta ile ilgili süreçleri bilerek kayıt altına alan kişi olarak tanımlanabilir. Tıbbi sekreterlerin çalıştığı sağlık kurumunun özelliklerini en iyi şekilde bilmesi, hasta sürecini iyi bir şekilde takip edebilmesi, görev ve sorumluluklarının bilincinde olması gerekir.

Sağlık sektöründe tıbbi sekreter olarak çalışabilmek için Tıbbi Sekreterlik Sertifika Programını başarı ile bitirmek ve belge sahibi olmak gerekir.

Programının Amacı

Tıbbi Sekreterlik Eğitim Programı’nın amacı; adayların, hasta kayıt işlemleri, hasta hakları, sağlık etiği, satın alma, hastane otomasyon programının kullanımı, dosya arşivleme gibi konularda bilgi sahibi olmasını sağlamaktır.

Kimler Tıbbi Sekreterlik Eğitimini Alabilir?

Zirve Akademi tarafından verilen Online Tıbbi Sekreterlik Eğitimi’ne, sağlık sektöründe çalışmak isteyen ve en az lise mezunu olan herkes katılabilir.

Tıbbi Sekreterlik Eğitiminin İçeriği

Doküman hazırlama ve raporlama, sekreterlik tanımı ve görevleri, tıbbi terimler, sosyal yaşam ve iş hayatında iletişim, hastane tanımı ve türleri, hasta tedavi hizmetleri gibi konular Tıbbi Sekreterlik Eğitim Sertifika Programı’nın içeriklerini oluşturmaktadır.

Eğitim Sonunda Tıbbi Sekreter Olarak Nerelerde Çalışabilirim?

Zirve Akademi tarafından verilen Online Tıbbi Sekreterlik Eğitim Programı’nı başarı ile bitiren adaylar; devlet, üniversite ve özel hastanelerde, aile hekimliği merkezlerinde, tıbbi laboratuvarlarda, polikliniklerde, sağlık merkezlerinde Tıbbi Sekreter olarak çalışabilirler.

Online Tıbbi Sekreterlik Eğitimi’nin Avantajları Nelerdir?

- Bilgisayar başında, zaman ve mekân sınırlaması olmaksızın eğitim alma imkânı

- Sosyal hayatı etkilemeden kariyerde gelişim sağlaması

- Uzaktan eğitim sistemine giriş yaparak istenilen zaman ve yerde eğitim kolaylığı

Neden Zirve Akademi?

Zirve Akademi, eğitimi ciddiye alan ve sektöründe fark yaratmayı ilke edinen bir kurumdur.

7/24 erişilebilir video dersler ve dokümanlar sistemde mevcuttur.

Dokümanları bilgisayara indirmek mümkündür.

Eğitim içeriklerine sınırsız ve rahat bir şekilde erişim sağlar.

Sınav tarihleri 15-20 gün öncesinden bildirilir.

Eğitim danışmanlarına rahatlıkla ulaşabilir, sorularınızı sorabilirsiniz.

Kayıt İçin Neler Gerekli?

Eğitime kayıt için;

Diploma Fotokopisi

Kimlik Fotokopisi

2 Adet Fotoğraf yeterlidir.

 

Eğitim başvuruları www.zirveakademi.com.tr üzerinden yapılmaktadır. Eğitim almak istediğiniz sertifika ya da eğitim programını seçmeniz sonrasında ödeme işleminin onaylanması ile e-posta adresinize onay bilgisi gönderilir.
Online sertifika ya da eğitim programlarımıza başlama tarihi tarafınızdan belirlenir. E- posta onay sonrası kullanıcı adı ve şifreniz tarafınıza gönderilmektedir.
Tıbbi Sekreterlik Eğitimi 80 saat sürmektedir. Yaklaşık 2 aylık bir eğitim süreci sonunda sınav da başarılı olan adaylar sertifikalarını almaya hak kazanırlar.
Eğitimini başarılı ile tamamlayan adayların sertifikaları adresine kargo ile gönderilir.
Sertifikanızda uzaktan eğitim ibaresi yer almaz.
Zirve Akademi’den almış olduğunuz Online Tıbbi Sekreterlik Eğitim Sertifikası ömür boyu geçerlidir.
Yükleniyor...