Current Status
Not Enrolled
Price
Get Started

Yoga; Sanskrit dilinde “yuj-c” kökünden türemiş bir kelimedir. Kelime anlamı; birleştirmek, boyunduruk altına almak olan Yoga, yaklaşık olarak yedi bin yıllık bir geçmişe sahiptir.

Yoga’ya ait bilinen ilk yazılı kaynak olan “Yoga Sutra”, Maharishi Patanjali tarafından yaklaşık olarak iki bin yıl önce yazılmıştır. Maharishi Patanjali, Yoga Sutra kitabının ikinci özdeyişinde yoganın tanımını ve amacını özetler “Yogas chitta vritti nirodhah.” “Yoga, zihnimizdeki düşünce dalgalarının dinginleşme sürecidir.” İnsanı; düşünceleri, algıları ve seçimleri doğrultusunda farklı süreçlere taşıyan zihnini kontrol edebilmek ve onu ideale doğru yönlendirebilmek Yoga’nın amaçları arasındadır.

Yoga Eğitmenliği Sertifika Programı’nda; fiziksel faydanın ötesinde bir bütün olarak tüm beden ve kılıflarınızla fayda sağlayacaksınız. Bedensel, zihinsel ve ruhsal açıdan kendinizle buluşurken; sizi siz yaptığını düşündüğünüz belki gerçek belki de görünen gerçeklerle buluşacaksınız. Kendinizi tüm varlığınızla kucaklarken; yaşamınızda azaltmanız ve çoğaltmanız gerekenlerle, fizik bedeninizin ideal sağlığa kavuşabilmesi için ihtiyacı olanlarla, doğru ve dönüştürücü nefesle, duyu ve enerji çalışmalarıyla, odaklanma, konsantrasyon ve meditasyon çalışmaları ile tanışarak birçok deneyimle yol almaya başlamış olacaksınız.  

About the Instructors

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorum Yapan Sen Ol.