Aile Danışmanlığı Eğitimi

Aile Danışmanlığı Eğitimi

Aile Danışmanlığı  Eğitimi

Eğitim İçeriği

AİLE DANIŞMANLIĞI EĞİTİMİ SERTİFİKA PROGRAMI

Aile Danışmanlığı, ciddi sorumlulukları olan bir çalışma alanıdır. Günümüzde, birçok kişi aile danışmanlarına başvurarak problemlerini çözme yoluna gitmektedir.

Uzmanlaşma ve disiplin gerektiren aile danışmanlığı, aile ilişkilerinin temelini oluşturan duygu yönetimine ve iyi bir iletişime dayalı olarak sorunları çözmeyi hedefler. Milli Eğitim Bakanlığı, Yükseköğretim Kurulu veya üniversiteler tarafından uygun görülen eğitim süresini başarıyla tamamlayan adaylar sertifikalarını aldıktan sonra aile danışmanı ünvanı alarak çalışmaya başlayabilirler.

Aile Danışmanlığı; aile birliğinin bütünlüğünü korumayı ve çıkabilecek sorunları ya da var olan problemlerin çözümlerini bulmayı amaç edinen bir yöntem olarak da tanımlanabilir. Bu amaç doğrultusunda aile danışmanlarının hedefi ailede iletişimi düzelterek, çatışmayı en aza indirmektir. Hedef, bireyin değişimini ve çevresinin de bu değişim ile düzene girmesini sağlamaktır.

Zirve Akademi olarak Aile Danışmanlığı Sertifika Programı ile amacımız ünvanın getirdiği sorumlulukları en iyi şekilde yerine getiren bireyler yetiştirmektir.

Aile Danışmanlığı Nedir?

Aile Danışmanı, evlilik, ayrılık ve boşanma süreçlerinde sorun yaşayan  bireylere psikolojik destek sağlayan, sorunların çözümünde yardımcı olan profesyonel kişidir.

Problemi olan birey aile danışmanı ile görüşürken kendi bakış açısı ile sorununu açıklar ancak aile danışmanı soruna ortak olan her aile bireyini dinlerken aile üyelerinin de birbirlerini saygı ile dinlemelerini sağlar. Ayrıca, ailenin her üyesinin karşı tarafın bakış açısını görmesi ve anlamasına, karşılıklı duygu ve düşüncelerin açık bir dille ifade edilebilmesine, kişinin olduğu gibi kabul edilmesine, kırıcı davranışlarda bulunulmamasına, beklentilerin açıkça ifade edilmesine yardımcı olur.

Programın Amacı

Aile Danışmanlığı Eğitimi’nde amaç; hizmeti alan bireylerin, aile içi ve sosyal çevrelerinde yaşadıkları sorunları tespit ederek çözüm yöntemi geliştiren, birey ve ailenin yaşamını iyileştirici uygulamalar sunabilen, aile, birey ya da çiftlere özel olarak, etkili bir iletişim kullanarak strateji hizmeti verebilen danışmanlar yetiştirmektir.

 

Kimler Aile Danışmanlığı Eğitimi Alabilir?

Çocuk gelişimi, psikoloji, sosyal hizmet, hemşirelik, tıp, sosyoloji, psikolojik danışmanlık ve rehberlik bölümlerinden mezun olanlar Aile Danışmanlığı Sertifika Programı’na kayıt olabilirler.

Aile Danışmanlığı Eğitiminin İçeriği

Zirve Akademi tarafından verilen Aile Danışmanlığı Sertifika Eğitimi’nde aile kavramı, inanç sistemleri, aile danışmanlığı kuramları (terapi çeşitleri), danışmanlık becerileri, evlilik süreçleri ve yaşam becerileri, aile ruh sağlığı, travmalar, hukuk konularını içeren online eğitime ek olarak süpervizyon çalışmaları uygulanır.

Eğitim Sonunda Aile Danışmanı Olarak Nerelerde Çalışabilirim?

Zirve Akademi tarafından verilen Aile Danışmanlığı Sertifika Programı’nı başarılı bir şekilde tamamlayan tüm adaylar; Resmi kurum ve kuruluşlarda oluşturulacak aile danışmanlığı birimlerinde, aile danışmanlığı merkezlerinde, belediyelerin kadın ve aile sağlığı merkezlerinde, milli eğitim bakanlığına ait rehabilitasyon merkezlerinde, bakanlıkların il merkez müdürlüklerinde çalışabilir veya kendi işyerlerini açarak uygulama yapabilir ya da adliyelerde boşanma davalarında bilirkişilik yapabilir.

Online Aile Danışmanlığı Eğitiminin Avantajları Nelerdir?

- Bilgisayar başında, zaman ve mekân sınırlaması olmaksızın eğitim alma imkanı

- Sosyal hayatı etkilemeden kariyerde gelişim sağlaması

- Uzaktan eğitim sistemine giriş yaparak istenilen zaman ve yerde eğitim kolaylığı

Neden Zirve Akademi?

Zirve Akademi, eğitimi ciddiye alan ve sektöründe fark yaratmayı ilke edinen bir kurumdur.

7/24 erişilebilir video dersler ve dokümanlar sistemde mevcuttur.

Dokümanları bilgisayara indirmek mümkündür.

Eğitim içeriklerine sınırsız ve rahat bir şekilde erişim sağlar.

Sınav tarihleri 15-20 gün öncesinden bildirilir.

Eğitim danışmanlarına rahatlıkla ulaşabilir, sorularınızı sorabilirsiniz.

Kayıt İçin Neler Gerekli?

Eğitime kayıt için;

Diploma Fotokopisi

Kimlik Fotokopisi

2 Adet Fotoğraf yeterlidir.

 

Eğitim başvuruları www.zirveakademi.com.tr üzerinden yapılmaktadır. Eğitim almak istediğiniz sertifika ya da eğitim programını seçmeniz sonrasında ödeme işleminin onaylanması ile e-posta adresinize onay bilgisi gönderilir.
Online sertifika ya da eğitim programlarımıza başlama tarihi tarafınızdan belirlenir. E- posta onay sonrası kullanıcı adı ve şifreniz sms ile tarafınıza gönderilmektedir.
Oyun Terapisi Eğitim Danışmanlığı 460 saat sürmektedir. 2 gün 16 saat süpervizon eğitimi de mevcuttur. Eğitim süreci sonunda sınav da başarılı olan adaylar sertifikalarını almaya hak kazanırlar.
Eğitimini başarılı ile tamamlayan adayların sertifikaları adresine kargo ile gönderilir.
Sertifikanızda uzaktan eğitim ibaresi yer almaz.
Zirve Akademi’den almış olduğunuz Aile Danışmanı Eğitim Sertifikası ömür boyu geçerlidir.
Yükleniyor...