Dikkat Eksikliği Eğitim Programı

Dikkat Eksikliği Eğitim Programı

Dikkat Eksikliği  Eğitim Programı

Eğitim İçeriği

AİLELERE YÖNELİK DİKKAT EKSİKLİĞİ EĞİTİM PROGRAMI

Günümüzde hızla artış gösteren Dikkat Eksikliği Ve Hiperaktivite Bozukluğu, öğrenmede sorunlara, okul başarısızlıklarına, aile ve çocuk arasında ilişkilerin yıpranmasına, arkadaşlık ilişkilerinde gerginliklerin artmasına neden olmakta ve kişilere zarar vermektedir.

Zirve Akademi tarafından hazırlanan Online Dikkat Eksikliği Eğitim Programı ile çocuğunuzun gelişimsel ve psikolojik ihtiyaçlarının fark edilmesi ve anne-babalar tarafından karşılanması hedeflenmektedir.

 

Dikkat Eksikliği Nedir?

Dikkat Eksikliği; zihinsel, akademik, öğrenme sorunları ile birlikte davranış ve duygusal problemleri de içine alan geniş bir kavramdır.

Çocuklar üzerinde dikkat ve algı konusunun iyi bir şekilde açıklanabilmesi için dikkat eksikliğine yönelik bazı belirtileri bilmek ve sürekliliğini gözlemlemek gerekir.

 

Dikkat Eksikliğinin Nedenleri Nelerdir?

Dikkat eksikliğinin nedenleri arasında kalıtım, duygusal travma, kafa darbesi gibi nedenler olabileceği gibi geçirilen ateşli havale ya da zorlu bir doğum da yer alabilir. Anne sütünün yeteri kadar ya da hiç alınamaması dikkat eksiliğinin oluşmasında önemli bir etkendir. Yetiştirilme tarzı ile birlikte çevresel faktörlerde dikkat eksiliğinin oluşmasına neden olabilmektedir.

 

Programın Amacı

Bu program; dikkat konusunda problem yaşayan ya da bu konuda geliştirilmeye ihtiyaç duyan çocukların ebeveynlerine yönelik olarak sorun ile baş etme yolları hakkında bilgilendirme sağlamak amacıyla hazırlanmıştır.

 

 

Kimler Dikkat Eksikliği Eğitimini Alabilir?

Dikkat Eksikliği Eğitimini, çocuğundaki dikkat ve konsantrasyon yoğunluğunu ve süresini arttırmak isteyen, dikkat ve dürtüsellik konusunda çeşitli zorluklar yaşayan, çocukla ilişki ve iletişimini güçlendirmek isteyen her anne-baba ya da anne-baba adayları alabilir. Eğitim içeriği, kendini bu konuda geliştirmek isteyen herkese hitap eder, bu nedenle herkes için uygundur.

 

Dikkat Eksikliği Eğitiminin İçeriği

Online Dikkat Eksiliği Eğitim Programı’nda, Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğunun (DEHB) tanımı ve özellikleri, temel belirtileri, çocuk üzerindeki etkileri, risk faktörleri, tipleri, olumlu yönleri, yaklaşım biçimleri ve anne babaların yaklaşımlarının nasıl olması gerektiği gibi konular yer almaktadır.

 

Dikkat Eksikliği Eğitiminin Avantajları

Online Dikkat Eksikliği Eğitimi’ni tamamlayan anne-baba; DEHB’ın belirtilerini bilir ve çocuğu üzerindeki etkilerinin farkındadır. DEHB’ın çocuk üzerindeki olumlu ve olumsuz yönlerini bildiği için doğru yaklaşım biçimini kullanır ve sorun tiplerini bildiği için de problemi çözmede akılcı çözümler üretir. Yaklaşım yöntemleri hakkında bilgi sahibi olduğu için çocukla olan ilişkisi ve aile içinde yaşanan gerilim ve zorluklar konusunda becerilerini geliştirerek öncü rolü üstlenecektir.

 

Online Dikkat Eksikliği Eğitiminin Avantajları Nelerdir?

- Bilgisayar başında, zaman ve mekâna bağlı olmadan eğitim alma imkanı

- Sosyal hayatı etkilemeden ebeveyn tutumlarında gelişim sağlaması

- Uzaktan eğitim sistemine giriş yaparak istenilen zaman ve yerde eğitim kolaylığı

 

 

Neden Zirve Akademi?

Zirve Akademi, eğitimi ciddiye alan ve sektöründe fark yaratmayı ilke edinen bir kurumdur.

7/24 erişilebilir video dersler ve dokümanlar sistemde mevcuttur.

Dokümanları bilgisayara indirmek mümkündür.

Eğitim içeriklerine sınırsız ve rahat bir şekilde erişim sağlar.

Eğitim danışmanlarına rahatlıkla ulaşabilir, sorularınızı sorabilirsiniz.

 

Kayıt İçin Neler Gerekli?

Eğitime kayıt için;

Diploma Fotokopisi

Kimlik Fotokopisi

2 Adet Fotoğraf yeterlidir.

 

Yükleniyor...