Current Status
Not Enrolled
Price
Closed
Get Started
Eğitim
Kaynaklar

Eğitim İçeriği

Yoga’ya yeni başlayan öğrencilere yoganın pratiklerini birbirinin içine örülü ancak basit bir şekilde sunabilecek bir yoga dersini yapılandırmak bir sanattır.  Ancak  yoga kadar geniş bir konuda bu sanatı icra etmek nereden başlanacağına dair bir bilgi birikimi, teknik donanım ve tecrübe gerektirir.

Gülin Zeytunlu tarafından yaratılan ‘Yeni Başlayan Öğrencilere Yoga Öğretme Sanatı’ başlangıç seviyesi öğrencilere ulaşabilmek ve dersin içinde örülü olan öğretileri onlar için ulaşılabilir kılmak amacıyla bir yoga öğretmeninin ihtiyaç duyacağı tüm teknik bilgi ve donanımı tutarlı ve etkili bir biçimde sunabilmek için tasarlandı. 

Niyetimiz yoga öğretme ve öğrenme sanatını sadeleştirerek daha etkin ve verimli hale getirirken yeni öğrencilerle çalışmak için en elverişli yöntemleri, öğretilmesi gereken en temel kavram ve temaları, her seviye öğrencinin olduğu ortamlarda başlangıç seviyesi öğrencilerine nasıl erişilebileceğini  içeren bir müfredatın temel elementlerini sizlere sunabilmek.

-Yeni başlayan öğrencilere uygun asanaları,

-Başlangıç öğrencilerine öğretme tekniklerini, 

-İlk öğretilmesi gereken pratikleri 

-Modern yoganın kadim tarihi ve felsefesini başlangıç seviyesine sağlıklı bir şekilde sunmayı

-Yeni başlayan öğrencilerin temellerini sağlam inşa etmelerini sağlamayı öğrenmek istiyorsanız bu kurs tam size göre.

Sistematik bir metodoloji kapsamında oluşumuna adım adım şahitlik edeceğiniz dört ayrı başlangıç serisinden oluşan bir müfredatın da sunulduğu bu program yoganın bir öğretmeni olarak becerilerinizi geliştirmek, yogaya yeni başlayan öğrencilere daha derin akışlar sunabilmek, karışık seviyelerin olduğu sınıflarda herkese dokunabilmek için bir davet. 

Bu çok kapsamlı eğitmenlik eğitimi demonstrasyonları, teorik dersleri, pratikleri içerirken kursun akışında birbirinin üzerine inşa olan bilgiler bizleri bu kursa katılanların güvenle öğrencilerine sunabilecekleri dört farklı birer saatlik yoga pratiklerine götürecek. Ayrıca programda sunulan videoları özetleyen derin yazılı kaynaklar, her bir bölümün sonunda yer alan yansıtma soruları yeni öğrencilerle çalışma tecrübenizi genişletirken yoganın bir öğretmeni olarak kendinizi geliştirmenize bir davet sunacak…

Bu eğitime ait materyalleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir.

Eğitim İçeriği

Tümünü Genişlet

About the Instructors

Yoganın bir öğrencisi olarak kendimizle olan her türlü ilişkiyi dönüştürebilecek olan tüm yollarla ilgileniyorum. Yoganın bizlere bilinçli bir var olma hali sunduğuna olan inancımın en iyi ifade bulduğu sistem olan Shiva Rea tarafından yaratılan Prana Flow sisteminin adanmış bir öğrencisi ve öğretmeniyim . Bana göre yoga, kendimizle bizi saran arasında bir birleşme hali. Kendi tadına bakmanın dönüştüren gücü. Yoga bizi kendi fiziksel bedenimizin kapısına getirir, nefes basit bir köprüdür ve hücrelerimizde yaşayan organik zeka kendimizi fark etmek ve içimizdeki ilahi olan öze ulaşmak için bir yoldur. Gülin Zeytunlu 10 yılı aşkın bir süredir kurucusu olduğu Karma Yoga’da yogaya ve yaşama dair olan bilgilerini öğrencilerle paylaşıyor. Türkiye dışında Hindistan’da İspanya’da ve İsveç’te eğitmenlik eğitimleri düzenliyor. ‘Modern Yoga’nın Kadim Tarihi’ isimli bir kitabı olan Gülin aynı zamanda Ege Üniversitesi’nde Yüksek Lisans Öğrencilerine yoga dersleri veriyor. Gülin Zeytunlu’nun Shiva Kumar ile birlikte yarattığı Vedik Mantralar isimli bir de CD’si var.
5 1 Yorumları

Yorumlar

Kursun Eğitmeni YELDA ATAY 21 Mayıs 2020

Çok tatlı ses tonu ve ilgisi eğitim hakkında ki bilgi aktarımı akıcı olup ihtiyacı doğru belirleyip satışı gerçekleştirmesi olumlu tavrı ve yaklaşımı takdir edilmeli :))